Спортен Календар за 2016

Шрифт: A A A
  отпечатай

Януари 2016

Състезание по бягане и колоездене

17 Януари

Морска градина

Февруари 2016

Държавен шампионат "Гребен ергометър"

27 февруари
Спортна зала "Младост"

Март 2016

Осмомартенско авторали за жени

5 март

Турнир по футбол за девойки до 14г.

5 март

Спортна зала "Младост"

Международен турнир по водна топка за ветерани

11 - 13 март

Плувен басейн "Меден рудник"

Финален турнир по хандбал за мъже "Купа България"

19 - 20 март

Спортна зала "Младост"

 

Традиционен републикански турнир  по художествена гимнастика "Жулиета Шишманова"

24 - 27 март

Спортна зала "Младост"

Април 2016

Традиционен турнир по киокушин за деца, юноши и девойки- младша възраст

2 април

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Традиционен турнир по хандбал за подрастващи "Димитър Гурбалов"

2 - 3 април

Спортна зала "Никола Станчев"

Национална кампания "Да играем заедно" - промоция на интегрирания спорт сред деца и младежи със и без интелектуални затруднения

12 април

Международен турнир по борба "Данко Дачев"

15 - 16 април

Спортна зала "Младост"

 

Благотворителен турнир по футбол за деца на загинали служители на МВР

15 - 17 април

Спортна зала "Никола Станчев"

 

Отборно училищно първенство по фехтовка - финали

16 - 17 април

Спортна зала "Никола Станчев"

Държавен финал по хандбал - младежи до 19г.

22 - 24 април

Спортна зала "Младост"

Коло-критериум за деца

23 - 24 април

Морска градина

Републиканско първенство по Шотокан Карате До

24 април

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Държавно Лично първенство по свободна и класическа борба за възрастова група "юноши"

27 - 29 април

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Май 2016

Великденски турнир по баскетбол за кадети до 16 години

1 май

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Великденски турнир по стрелба

 

1 май

стрелбищен комплекс "Капчето"

 

Международна ветроходна регата "Порт Бургас"- клас Оптимист и Олимпийските класове

4 - 8 май

Акватория на Бургаския залив

Професионална боксова гала вечер "Нощта на Бургас 2"

 

 

17 май

Спортна зала "Младост"

 

Ден на българския спорт - 17 май

17 май

Спортен празник под наслов "Спортните икони на Бургас"

17 май

Държавно лично първенство по свободна и класическа борба за възрастова група "момчета"

25 - 29 май

Спортна зала "Младост"

N-JOY Футбол Тур 2015

м.май

Състезание по подводни спортове "Златен Делфин"

м.май
Плувен басейн "Флора"

Каменица Фен Купа 2015

м.май

Спортен комплекс "Каменица Арена"

Международен турнир по лека атлетика "Купа Бургас"

м.май

Спортен комплекс "Славейков"

Бургас кайт къп

м. май
Акватория на Бургаския залив

Уиндсърф регата "Флора 2015" 

м. май
Акватория на Бургаския залив

Източно-европейски шампионат по Шахмат

м. май

Международен турнир по бадминтон за глухи

м.май

Спортна зала "Никола Станчев"

Традиционно състезание по офроуд

м.май

кв."Долно Езерово"

Юни 2016

Отворена купа по карате

11 юни
Спортна зала

"Бойчо Брънзов"

Европейска първенство по триатлон мъже/жени до 23 години

 

17 - 19 юни

Морска градина

Международен турнир по фехтовка "Купа Бургас"

17 - 19 юни

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Международен турнир по художествена гимнастика "Приятели на Бургас"

18 - 19 юни

Спортна зала "Младост"

Републиканско отборно първенство  по бадминтон - мъже и жени

18 - 19 юни

Спортна зала "Нефтохимик"

Честване на Международния Олимпийски ден

23 юни

 

 

Ветроходна регата в детските и олимпийските класове "Черноморец Бургас"

 

 

23 - 26 юни

Акватория на Бургаския залив

Държавен турнир по ловна стрелба "Купа Бургас"

 

24 - 26 юни

стрелбищен комплекс "Черна гора" до с.Маринка

Турнир по борба за празника на

кв. Крайморие

25 юни

 

Републикански турнир за хора с увреждания /инвалиди/

24 - 25 юни
24 юни Спортна зала "Нефтохимик" - тенис на маса

25 юни Плувен комплекс "Флора" - плуване

25 юни Спортна зала "Никола Станчев" - вдигане на тежести и баскетбол

Регионален турнир по плажен тенис

25 - 26 юни

Централен плаж

Състезание по ориентиране Републиканска купа "Бургас"

 

м.юни

Приморски парк, Бургаски минерални бани

Турнир по подводен риболов в памет на Бургаския художник Генчо Павлов

 

 

 

м.юли

остров "Света Анастасия"

Мини шампионска лига по футбол за деца

м. юни

Спортен комплекс "Звездичка"

 

 

 

Детска регата Бургас Сърф/СЪП Къп/

 

 

м.юни

Акватория на Бургаския залив

Детски  футболен турнир за "Купа Дженерали"

м. юни

Спортен комплекс "Каменица Арена"

Републиканско състезание на младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец"

м.юни

Турнир по боулинг

м. юни

Юли 2016

Европейско първенство по ръгби

1 - 3 юли

Държавно първенство по Джу Джицу

6 юли

Спортна зала "Младост"

Държавно първенство по художествена гимнастика за деца до 10 години

01 - 04 юли

Спортна зала "Младост"

Международен турнир по художествена гимнастика "Олимпия къп"

07 - 10 юли

Спортна зала "Младост"

Международна кинеложка изложба

 

08 - 18 юли

Къмпинг "Крайморие"

 

Плувен маратон

9 юли
Мостик - Остров "Света Анастасия"

Състезание по планинско колоездене "DH BURGAS_2016"

10 юли

Местност "Шилото"

Демонстративен снукър мач

15 - 16 юли

Спортна зала "Младост"

Турнир по борба за празника на с. Маринка

17 юли

с. Маринка

Black Sea Open  Jet Ski Competition Tour 2016

20 юли

Централен плаж

Регата "Test Event - IODA Optimist European Championship"

20 юли - 08 август

Акваторията на Бургаския залив

Кайт сърф регата "Черноморец"

22 - 24 юли
Централен плаж

Балканска Офшор Международна регата "Бургас"

28 - 31 юли

Акваторията на Бургаския залив

Международен турнир по художествена гимнастика "Морски грации"

29 - 31 юли
Спортна зала "Младост"

Международен турнир по парапланеризъм -целно кацане

29 - 31 юли

Морска градина

Летен Cosmo Спринт- 40 м. бягане на висок ток

30 юли

Културен център "Морско казино"

Национален турнир  по плажен тенис

30 - 31 юли
Централен плаж

Международен турнир по плажен футбол

м. юли

Централен плаж

2-ри Международен турнир по плуване "Купа Бургас"

м.юли

Плувен басейн "Флора"

Международен турнир по водна топка "Купа Бургас"

м.юли

Плувен комплекс "Флора"

Август 2016

Турнир по тенис на корт за юноши и девойки до 14 години

7 - 12 август

Тенис кортове "Парк Езеро"

Национален турнир по конен спорт "Купа Бургас"

12 - 13 август

Общинска конна база

Международен турнир по тенис на маса /хора с увреждания и ветерани/

12 - 14 август

Спортна зала "Младост"

Международно скейт борд състезание "Burgas Skate Open 2016"

19 - 20 август

Скейт парк "Изгрев"

Национален турнир по бадминтон "Д-р Алексей Гейман"

19 - 21 август

Спортна зала "Младост"

 

Национална кампания "Живей активно"

Съвместно Община Бургас и Nestle

28 август

Международен Колоездачен Тур на България 2016

28 август - 4 септември

Държавно първенство по издръжливост

28 август

Конна база к-с "Меден Рудник"

Септември 2016

Международен турнир по спортни танци

01 - 04 септември

Спортна зала "Младост"

Турнир по борба за празника на с. Твърдица

8 септември

с. Твърдица

 

Международен турнир по хандбал "Тодор Хънков"

 

10 - 12 септември

Спортна зала "Младост"

Световно първенство по Ушу за деца и младежи

26 септември - 3 октомври

Спортна зала "Младост"

Международна регата "Black Sea Cup"

29 септември - 2 октомври

Акваторията на Бургаския залив

Национално първенство по плуване на МВР

м. септември

Плувен басейн "Меден Рудник"

Турнир по борба за празника на к-с "Меден Рудник"

м.септември

Републикански шампионат по автомобилизъм кръг-Бургас

м.септември

 

Октомври 2016

Мини маратон  Galleria Run

1 октомври

Държавно първенство по баскетбол за ветерани

3 - 4 октомври

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Световно първенство по Шотокан Карате До

7 - 9 октомври

Спортна зала "Младост"

Втори турнир по плуване за купа Бургас

15 - 16 октомври

Плувен басейн "Меден Рудник"

Държавен турнир за ансамбли "Морски бриз"

 

29 октомври

Спортна зала "Младост"

Турнир Анестезия OPEN 2016

м. октомври

Тенис кортове "Парк езеро"

Ноември 2016

Регионална изложба на гълъби

10 - 13 октомври

Спортна зала "Младост/Брънзов"

Международен турнир по плуване МАСТЪРС БУРГАС 2016 за ветерани

19 - 20  ноември

Плувен басейн "Меден Рудник"

Турнир по футбол за девойки до

18г.

22 ноември
Спортна зала "Никола Станчев"

Международен турнир по борба "Никола Станчев и Продан Гарджев"

м. ноември

Спортна зала "Младост"

Декември 2016

Новогодишен турнир по художествена гимнастика

 

3 - 4 декември

Спортна зала "Младост"

 

Национален турнир "Млад акробат"

4 декември

Спортна зала "Младост"

 

Спортни мероприятия за празника на Бургас /Никулден/    

 

6 декември

 

Коледен турнир по фехтовка - финали

17 - 18 декември

Спортна зала "Никола Станчев"

Коледен турнир по футбол

17 - 18 декември

Спортна зала "Младост"

Финален кръг по спортни танци "Купа България"    

м.декември

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Фестивал на бойните спортове

м.декември
Спортна зала "Младост"

 

 

 

 

 

 

Последна промяна: 14:03, 23 март 2016